+90 242 244 54 65 info@tekeli.com.tr

Tekeli Konakları

TEKELİ KONAKLARI Teke Beyliği (1321-1423) döneminden kalan 700 yıllık 6 eski konağın, Anıtlar Kurulu ilkelerine bağlı kalınarak restore edilmesinden oluşmuştur. Olağanüstü bir ahşap işçiliği Edinekari işlemeler, Kütahya fayans ve çini işçiliği, Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanmış yatak ve dokuma örtüleri ve odalara sinen sedir kokusu ile eski Türk Konaklarının tüm ihtişamını günümüze taşımaktadır.

Zamanında bir Osmanlı paşasının konutu olarak hizmet veren, restorasyondan geçmiş Tekeli Konakları bir avluyla çevrili olan büyüleyici, geleneksel Türk evleri sunmaktadır. Antalya’nın kalbinde yer alan konaklama birimleri, zarif ve klasik bir dekora sahiptir.

Tekeli Konakları’nda yer alan eşsiz bir şekilde döşenmiş olan konutlar, klimaya ve delüks banyo konforlarına sahiptir. Konuklar, Tekeli’nin sunduğu oda servisinden yararlanarak odalarının konforunda zarif yemeklerin tadını çıkarabilirler.

Tekeli Konakları’nın konukları havuzda yüzebilir ya da pitoresk avluda dinlenebilirler. Otelin tüm ortak kullanım alanlarında ücretsiz Wi-Fi mevcuttur. Tekeli Konakları’nın bünyesinde geleneksel Türk yemekleri sunan zarif bir restoran bulunmaktadır.

Konutlar, tarihi limana sadece 100 metre mesafededir. Mermerli Plajı 250 metre uzaklıktadır.

Antalya Havaalanı yalnızca 8 km mesafededir. Ücretsiz özel otopark mevcuttur.

Otelimiz; Eski Kent Kaleiçi, Müze, Tarihi merkez ve Tarih ile ilgilenen gezginler için harika bir seçenektir.


info@tekeli.com.tr


0 242 244 54 65


Dizdar Hasan Sokak - Kaleiçi - ANTALYA